Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaGenel HavacılıkTürk Hava Kurumu'ndan kumpas açıklaması

Türk Hava Kurumu’ndan kumpas açıklaması

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı’ndan son dönemde yaşanan olaylar için ‘Kumpas’ değerlendirmesi yapılarak bir açıklama yayınlandı.

TÜRK HAVA KURUMU’NDAN YAPILAN KUMPAS AÇIKLAMASI

“THK GENEL BAŞKANINA KARŞI ORGANİZE KUMPAS GİRİŞİMİ YAPILDI.”

TÜRK HAVA KURUMU GENEL BAŞKANI VE THK VAKFI BAŞKANI NOĞAYLAROĞLU GÖREVİNİN BAŞINDA

GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILAN ESKİ GENEL SEKRETER YARDIMCISI SALİM KAYA TARAFINDAN, YASADIŞI BİR ŞEKİLDE ELE GEÇİRDİĞİ ŞİFREYLE VAKIF BİLGİ SİSTEMİNE GİRİLEREK, VAKIF YÖNETİMİNDE SAHTE DEĞİŞİKLİK YAPILMIŞTIR.

“THK, BU ORGANİZE SAHTECİLİĞE KARŞI SALİM KAYA VE 3 YÖNETİM KURULU ÜYESİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU.

“THK’DAKİ GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILAN GENEL SEKRETER YARDIMCISI SALİM KAYA, YASADIŞI ELE GEÇİRDİĞİ ŞİFREYLE VAKIF BİLGİ SİSTEMİNE GİREREK A.BERTAN NOGAYLAROĞLU’NU THK VAKFI BAŞKANLIĞINDAN ALINMIŞ GİBİ GÖSTERDİ.”

“SAHTE EVRAKI VAKIFLAR ANKARA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NE ONAYLATAN KAYA VE 3 YÖNETİM KURULU ÜYESİ “YOK HÜKMÜNDEKİ” SÖZDE KARARA DAYANARAK TOPLANTI ÇAĞRISI YAPTI.”

“SALİM KAYA, ŞİFREYİ DEĞİŞTİRİP THK YÖNETİMİ’NİN VAKIFLAR BİLGİ SİSTEMİNE ERİŞİMİNİ ENGELLEDİ.”

Türk Hava Kurumu Havacılık Vakfı Başkanı A. Bertan Nogaylaroğlu Vakıf ve Mütevelli Heyet Başkanlığı görevlerine devam etmektedir. THK Tokat Şube Başkanı Veli Gökyıldız’ın Vakıf Başkanlığı’na getirildiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Türk Hava Kurumu her aşaması planlı orgazine bir kumpas ortaya çıkartılmıştır.

VAKIFLAR VERİ VE BİLGİ SİSTEMİNE GİRİŞ SAĞLAYAN ŞİFRELERİ YASA DIŞI ELE GEÇİRDİLER

THK’da 24 Haziran 2019 tarihinde görevden uzaklaştırılan eski Genel Sekreter Salim Kaya, Vakıflar Bilgi Sistemi’ne erişim sağlayan şifreleri kanunsuz şekilde ele geçirdi. Görevden alındıktan 1 ay sonra 22 Temmuz 2019’da yasa dışı elde ettiği şifreyle Vakıflar Ankara Bölge Müdürlüğü Veri ve Bilgi Sistemi’ne giren Kaya, Vakıf Yönetim Kurulu toplanmış ve karar almış gibi işlem yaptı.

THK VAKFI BAŞKANI NOGAYLAROĞLU GÖREVDEN ALINMIŞ GİBİ SAHTE BELGE DÜZENLEDİLER

A. Bertan Nogaylaroğlu’nun Vakıf Başkanlığı’ndan alındığı ve yerine THK  Tokat Şube Başkanı Veli Gökyıldız’ın getirildiği yönünde sahte bir dijital belge düzenleyen Salim Kaya,  geçerliymiş izlenimi vermek için yok hükmündeki kararın çıktısını alıp Vakıflar Ankara Bölge Müdürlüğü yetkililerini yanıltarak onaylattı. Karar Defteri, imza sirküleri ve yetki belgesi zorunluluğu göz ardı edilerek hazırlanan  sahte evrakı sözde tescil ettirmiş oldu.

YOK HÜKMÜNDEKİ SAHTE BELGEYİ MEDYAYA SERVİS ETTİLER

Yok hükmündeki sahte evrakı devlet kurumlarına gönderen Salim Kaya, algı operasyonunun bir parçası olarak bunu internet sitelerine de servis etti ve yayınlanmasını sağladı.

THK YÖNETİMİ ORGANİZE SAHTECİLİĞİ YARGIYA TAŞIDI

Görevden uzaklaştırılan Salim Kaya bunlarla da yetinmedi ve kanunsuz olarak ele geçirip yetkisi olmadığı halde Vakıflar Veri ve Bilgi Sistemi’ne erişim sağlayan şifreyi değiştirdi. Salim Kaya böylece THK Vakfı’nın Sisteme girişini engellerken kumpasın parçası olan Yönetim Kurulu Üyeleri Veli Gökyıldız, Uğur Poyraz ve Emine Düzen Yumuşakdemir Vakıf Yönetim Kurulu’na 30 Temmuz’da toplantı çağrısı yaptılar.

Pek çok usulsüzlük ve yolsuzluk dosyası kurumumuz tarafından yargıya taşınmıştır. Bu çerçevede mahkemelerin ve kamu kurumlarının sahte belgelerle yönetim değişikliği olmuş gibi yanıltılabileceği tehlikesi bulunmaktadır.

SAHTE EVRAK DÜZENLEYENLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Yönetim Kurulu üyeleri ve eski Genel Sekreter Yardımcısının kumpasına karşı harekete geçen THK Genel Başkanlığı  olarak, bilişim suçları ve belgede sahtecilik gerekçesiyle 3 yönetim kurulu üyesi Veli Gökyıldız, Uğur Poyraz ve Emine Düzen Yumuşakdemir ile eski THK Genel Sekreter Yardımcısı Salim Kaya hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HAREKETE GEÇTİ

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kurumumuzun baş vurusu üzerine, sahte belge düzenlenerek oluşturulan yok hükmündeki kararı düzeltmek üzere  harekete geçmiştir.

THK:”THK VAKFI BAŞKANI A. BERTAN NOGAYLAROĞLU GÖREVİNİN BAŞINDADIR”

THK Genel Başkanı, THK Havacılık Vakfı Başkanı A. Bertan Noğaylaroğlu, bütün görevlerinin başında bulunmaya devam etmektedir.

Telafisi zor zararların ortaya çıkmaması için başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere kamuoyunun görevden uzaklaştırılan ve THK ile hiç bir ilişkisi kalmayan kişilere karşı bilgi sahibi olmasında yarar bulunduğu değerlendirilmektedir.

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Atatürk Havalimanı 30 Dakika Hava Trafiğine Kapandı

İstanbul'da gece saatlerinde Atatürk Havalimanı 30 dakika uçuş trafiğine kapatıldı, uçaklar Ankara, Antalya ,İzmir ve Çorlu Havalimanlarına yönlendirildi İstanbul'da gece etkisini gösteren yoğun tipi ve...

1 Milyon Yolcu Barajına Dayandı

Alanya Gazipaşa Havalimanı, 2014 yılına oranla yüzde 26 büyüdü. 2014 yılında 726 bin 201 olan yolcu sayısı 2015'te 912 bin 233 kişi olduAlanya Gazipaşa...

Benzer Haberler

Sivrihisar Havacılık Merkezi, “Kadın ve Dünya Havacılığı Sempozyumu” düzenliyor

Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri’nde (Eskişehir), 03 Mart 2024 tarihinde “Kadın ve Dünya Havacılığı Sempozyumu” ÜÇÜNCÜ kez...

Eski Şili Devlet Başkanı Pinera, helikopter kazasında ‘boğularak’ yaşamını yitirdi

Pinera'nın kullandığı helikopterdeki diğer üç kişinin kurtulduğu kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.Eski Şili Devlet...

Sivrihisar Havacılık Merkezi, 2024 Yılı Etkinlik ve Organizasyon Programı Açıklandı

Sivrihisar Havacılık Merkezi / Necati Artan Tesisleri 2024 Yılı Etkinlik ve Organizasyon Programı açıklandı.2024...

Hava taksileri ve eVTOL’ler yakında havalimanlarında da görülecek (video)

NASA'nın Kaliforniya Silikon Vadisi'ndeki Ames Araştırma Merkezi ve Joby Aviation tarafından geliştirilen yeni hava trafiği...

Diyarbakır Havalimanı’nda özel jet pistten çıktı

Atatürk havalimanından kalkış yapan TC-LLL tescil kodlu C56XR tipi özel jet Diyarbakır havalimanına inişi...

Hollandalı charter şirketi Silver Flight iflas etti

Üç  adet PC-12 tipi turboprop uçağından oluşan filosuyla charter uçuşlarda uzmanlaşmış Hollandalı havayolu Silver...

Cessna 208 Caravan, havacılıkta ilk kez pilotsuz 50 mil uzağa uçuruldu!

Havacılıkta bir ilk yaşandı. Cessna 208B Caravan tipi uçak, ABD'li uçak otomasyon sistemleri firması...

Airbus’ın Rusya’daki temsilciliği iflas başvurusunda bulunmayı planlıyor

Airbus'ın Rusya Federasyonu'ndaki (RF) temsilciliği, bir helikopter satıcısının açtığı davayı mahkemede kaybettikten sonra iflas...