Türk Hava Yolları, büyüyen filosu, artan yolcu sayısı ve sürekli gelişen hizmet kalitesi ile sürdürdüğü yükselişini, insan kaynağı eğitimine yaptığı yatırım ile destekliyor. Bayrak taşıyıcı hava yolu, modern teknolojinin tüm imkanları ile donatılmış yeni Uçuş Eğitim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Türk Hava Yolları, modern havacılığın iyi eğitilmiş insan kaynağı ihtiyacını karşılayacak önemli bir projeyi vizyonu ve hedefleri doğrultusunda hayata geçirdi. Son teknolojinin tüm imkanlarını yapısında barındıran, deneyimli eğitmen kadrosu ve yenilikçi eğitim felsefesiyle uluslararası standartlara sahip yeni Uçuş Eğitim Merkezi gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Yeni eğitim merkezi ile Türk Hava Yolları, bölgenin eğitim merkezi olma yolunda önemli bir adım atmış oldu.

Açılışta söz alan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı;  “Ülkemizi havacılık sektörünün merkezi durumuna getirecek üçüncü havalimanı ile birlikte, eğitimli uçuş ekibi ihtiyacında da ciddi bir artışın kaçınılmaz olacağı aşikârdır. Ülkemizin uçuş eğitiminde dışa bağımlılığını sonlandıran Uçuş Eğitim Merkezimiz ile uluslararası platformda rekabet gücümüzü ve dolayısıyla eğitim satışındaki payımızı artırarak ülke ekonomimize katkı sağlamayı amaçlamaktayız. Bu amaç doğrultusunda dünyanın en büyük uçuş eğitim merkezlerinden biri olma hedefimize, açılışını gerçekleştirdiğimiz yeni yerleşkemiz ile ilerliyoruz.” dedi.

Atatürk Havalimanı, Florya yerleşkesinde 1993 yılından beri uçuş eğitim hizmeti veren Türk Hava Yolları, yeni Uçuş Eğitim Merkezi yatırımıyla mevcutta 10 adet olan donanımlı uçuş simülatörü sayısını 14’e, 58 olan sınıf sayısını ise 90’a çıkarmış oldu. Temin aşamasındaki 10 adet simülatör ile kısa bir sürede 24 adet tam uçuş simülatörüne ulaşılması hedeflenmektedir. Yeni eğitim merkezi ile birlikte  1520 olan kişi kapasitesinde de%48’lik bir artış gerçekleşti. Böylece yeni eğitim merkezinde aynı anda 2260 uçuş personeli eğitim hizmetlerinden faydalanabilecek.

İhalesi 22 Nisan 2016 tarihinde yapılan 55.369,48 m2 yerleşke alanı içerisinde 26.500 m2 kapalı alana sahip merkezde, güç kaynağı dinamik UPS ile kesintisiz eğitim hizmeti sağlanırken; otomasyon sistemi ile akıllı bina konseptinde tüm –  noktalar ve tüm cihazlar izlenebilir ve kontrol edilebilir duruma getirildi.

Türk Hava Yolları’nın yeni Uçuş Eğitim Merkezi milli havayolunun bünyesinde görevli 4000’in üzerinde kokpit personeli ile 10.000’den fazla kabin personelinin eğitim faaliyetini uluslararası standartlara uygun şekilde yürütürken kapasitesinin %40’ını da diğer ulusal ve uluslararası havayolu şirketlerinin eğitim taleplerini karşılamaya ayırabilecek.

Yeni Uçuş Eğitim Merkezinde eğitimler altı farklı kategoride gerçekleştirilecek;

  • Temel Pilotaj Eğitimi
  • Kokpit Uçuş ve Yer Eğitimleri,
  • Kabin Memuru Eğitimleri
  • Dispeçer Eğitimleri
  • Loadmaster Eğitimleri

Türk Hava Yolları, sahip olduğu modern teknoloji, fiziki altyapı olanakları ve sürekli gelişen eğitim bilinciyle uluslararası standartlarda, kaliteli hizmet sağlayan, global anlamda tanınırlığı olan ve her geçen gün hedeflerine hızla yaklaşan bir çizgide gelişmeye devam etmektedir.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.