İstanbul Teknik Üniversitesi PARS Roket Grubu Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen Üniversitelerarası Roket Mühendisliği Yarışması’nda (IREC) Hibrit ve Sıvı Motorlu Roket kategorisinde 3. oldu.

İTÜ PARS Roket grubu, 4 yıldır arka arkaya katıldığı Dünya’nın en prestijli üniversiteler arası yarışmalarından olan ve bu yıl 12’ncisi ABD’nin New Mexico eyaletinde Spaceport America’da düzenlenen Üniversitelerarası Roket Mühendisliği Yarışması’nda (IREC) her sene olduğu gibi bu yılda ülkemizi gurur ve başarıyla temsil etti.

Yarışmanın en zor kategorilerinden olan 10 bin feet öğrenci yapımı Hibrit ve Sıvı Motorlu Roket kategorisinde ANADOLU isimli roketi ile yarışan İTÜ PARS Roket takımı Tasarım ve Raporlama kategorisinde 500 üzerinden 475 puan alarak ilk sırada yer alırken genel sıralamada ise üçüncü oldu.

Altı kıtadan 100’den fazla üniversitenin katılım gösterdiği yarışmada ülkemizi temsil eden tek takım olan İTÜ PARS Roket takımı önemli bir kategoride elde ettiği başarı ile ülkemizin gururu oldu.

İTÜ PARS Roket takımı tamamen yerli üretim ve özgün tasarıma sahip olan ANADOLU’nun hayata geçirilmesi sürecinde destek olan İstanbul Teknik Üniversitesi ve sponsorlarına teşekkür etti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.