Etkin bir figürü olduğu sivil havacılık sektörünün hemen hemen her alanında başarılı bir performans sergileyen Türk Hava Yolları, sektörün yapı taşı olan havacılık eğitimlerine sağladığı yatırımı hız kesmeden sürdürüyor.

Bayrak taşıyıcı hava yolunun ilk etapta kendi personelinin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan, sonrasında ise tüm Türkiye ve dünyadan çok sayıda kuruma eğitim hizmeti sağlayan Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi; kargo şirketleri, seyahat acenteleri, üniversiteler, havalimanı işletmeleri vb. birçok farklı kuruluşa 30 yılı aşkın süredir eğitim hizmeti vermekte. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) ile uyumlu bir işbirliği içerisinde sürdürülen ‘IATA Eğitimleri’ de yine bu çerçevede, küresel taşıyıcının eğitim merkezinde düzenlenen eğitimlerin önemli bir bölümünü teşkil etmekte.

Geçtiğimiz yıl İstanbul’da, IATA’ya ait 53 eğitim programını, 800’den fazla öğrenciye ulaştırarak, IATA’nın 2016 süresince dünya genelindeki bölgesel eğitim partnerleri arasında ilk sıradaki yerini alan ‘Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’, 2017 yılında da yine aynı ivmeyi sürdürerek, 40’tan fazla eğitim programı düzenlemeyi ve çok daha fazla sektör personelini eğitmeyi hedefliyor. Dünyanın dört bir yanından gelen havacılık profesyoneli, IATA’nın hava taşımacılığı sektöründeki küresel vizyon ve tecrübesinden yararlanmakla birlikte, Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin yenilikçi bakış açısıyla sunduğu çeşitli eğitim programlarından faydalanabilmekteler.

Bayrak taşıyıcı hava yolunun IATA Eğitimlerinde sergilediği, bu başarılı performansla ilgili olarak, kuruluşun Avrupa Bölgesi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Rafael Schvartzman, Türk Hava Yolları  Genel Müdürü, Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan Vekili Bilâl Ekşi’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Görüşme sonrasında Türk Hava Yolları’nın ilgili eğitimlere verdiği büyük destekten ötürü küresel taşıyıcıya, IATA tarafından bir ödül de takdim edildi.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Rafael Schvartzman; “Yeni jenerasyon liderlere destek vererek, sektörümüzün geleceğine katkıda bulunan Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin başarılı performansını oldukça etkileyici buluyoruz. Bu istikrarlı performanstan dolayı, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği olarak, Akademi’yi benzerlerinden farklı bir yerde konumlandırıyoruz. Türk Hava Yolları’nın havacılığın her alanında sergilediği inovatif yaklaşımı bu alanda da göstermesi; eğitim programlarımızın tanıtımı ve öğrencilerin başarısındaki en önemli faktör.” dedi.

Ödülü, Ortaklık adına kabul eden Bilâl Ekşi ise; “Bu ödül, istihdam ettiği insan gücünün sektörel eğitimini, istikrar ve başarıyı getiren en temel unsur olarak gören Türk Hava Yolları olarak bizim için çok önemli. Başta, on yıllardır bu alanda öncü olmak adına büyük gayret gösteren Akademi ailesi olmak üzere, tüm ailemize ve tabii ki bu gayreti ödüllendirme nezaketinde bulunan, sektörel ortağımız Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA)’ne teşekkür ediyorum.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.