Somali’de yaşanan insanlık dramıyla mücadele etmek isteyen aralarında Hollywood yıldızlarının bir grup gönüllünün sosyal medyada başlattığı kampanya sonrası bir kar topu gibi büyüyen kampanya çığ gibi büyüyerek yayılıyor.

Aralarında Ben Stiller gibi Hollywood yıldızları ve bir çok sosyal medya fenomeninin de bulunduğu gönüllülerin Somali ve bölgesinde yaşanan açlık sorunuyla mücadele kampanyasında ilk olarak Somali’ye uçan tek hava yolu olan Türk Hava Yolları’ndan destek istenmişti.

Türk Hava Yolları’nın Somali için yükselen yardım sesine verdiği olumlu yanıt sonrasında sosyal medya üzerinden  kampanyasını başlatanlar ile bir görüşme gerçekleştirildi. Türk Hava Yolları ilk aşamada 27 Mart’ta gerçekleştirilecek bir kargo uçuşu sözü verdi. 60 tonluk insani yardımı bölgeye ulaştıracak uçuşa ek olarak Türk Hava Yolları ticari uçuşlarında da kargo kapasitesinin bir kısmını yardım malzemelerine ayırarak bölgeye taşıyacağına söz verdi.

İlk 24 saatinde yaklaşık 1 Milyon Dolarlık bir yardım miktarına ulaşılan kampanya için Youtube üzerinden yayınlanan ve süreci anlatan video ise 2 Milyon izlemeyi aştı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.