Turkish Cargo’dan Tarık Parlak, hava kargonun geleceğinin elektronik ticaret ve kargo taşımaları olacağını vurgulayarak “Hedefimiz dünyada ilk 5’e girmek” dedi.

Turkish Cargo Orta ve Güney Avrupa Satış Başkan Yardımcısı Tarık Parlak, Turkish Cargo olarak İsviçre’nin Cenevre şehrinde düzenlenen ve 130 ülkeden 3 bin 500 kişinin katıldığı Post-EXPO 2017’de stand açtıklarına işaret ederek, fuar kapsamında katılımcı ülkelerin posta idareleri, ekspres kargo ve sektöre lojistik hizmet sağlayan firmalarla görüşmeler yaptıklarını söyledi. Fuarda iş fırsatlarını değerlendirdiklerinin altını çizen Parlak, İstanbul’un konumu ve Türk Hava Yollarının network ağıyla doğu-batı, kuzey-güney ekseninde tüm müşterilere kapasite sunabildiklerini anlattı. Avrupa’dan Ortadoğu ve Afrika’ya en uygun ve efektif şekilde müşterilere hizmet sunduklarını dile getiren Parlak, dünya çapında yeni trend olan elektronik ticarette de başarılı olacaklarını kaydetti.

2023 HEDEFİ İLK 5

Global hava kargo sektörünün geleceği olan posta ve elektronik ticaret taşımalarında bilinirliliği artırmayı ve sektördeki karar vericilerle bir araya gelmeyi amaçladıklarını anlatan Parlak, hava kargo sektörünün elektronik ticarete kaydığına dikkati çekti. Hava kargonun geleceğinin elektronik ticaret ve kargo taşımaları olacağını vurgulayan Parlak, “Turkish Cargo olarak Türkiye’nin 2023 hedefi kapsamında dünyadaki ilk 5 kargo şirketinden biri olmayı hedefliyoruz. Bu amaçla ekspres ve posta taşımalarında hem yolcu hem de kargo uçaklarını kullanıyoruz” dedi.

777 FİLOYA EKLENECEK

Parlak, 15’i kargo olmak üzere 328 uçakla taşımacılık yapan Turkish Cargo’nun, 777 ve 747 kargo uçaklarını da gelecekte filosuna katacağını söyledi.

En hızlı büyüyen firma olduk

PTT AŞ ile kargo taşımacılığı alanında yaptıkları iş birliğini global hale getirdiklerini ifade eden Tarık Parlak, özellikle yurt dışındaki taşımacılıkta iş birliğine devam edeceklerini kaydetti. Dünyada posta taşımacılığında en hızlı büyüyen şirketin Turkish Kargo olduğunun altını çizen Tarık Parlak, 2018 yılında ilk fazı açılacak İstanbul Yeni Havalimanı ile şirketin sektördeki konumunun daha da güçleneceğini dile getirdi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.