Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD), Türk Hava Kurumu’nda son günlerde yaşanan yönetim kriziyle ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, “Bu güzide kurumumuzda; göreve geldikleri ilk günden itibaren geçmiş dönemlerde yaşanan hukuki  ihlallerin yapılmasına yol açanlar ile ağır ihmal ve kusurları nedeniyle kurumu maddi ve manevi olarak zarara uğrattığı değerlendirilenler hakkında, evrensel hukuk ilkelerine sadık kalarak yasal işlemlerin başlatılması için titiz bir çalışma yürüten Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığını ve kurum personelini destekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Açıklama şöyle;

Türk Hava Kurumu, havacılık sanayisini kurmak, havacılığın askeri, ekonomik, sosyal ve siyasal önemini anlatmak; askeri, sivil, sportif ve turistik havacılığın gelişmesini sağlamak; bütün bunlar için gerekli araç ve gereci hazırlamak; personeli yetiştirmek ve uçan bir Türk gençliği yaratmak maksadıyla Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’ün direktifi ile kurulmuştur.

Bu güzide kurumun yeniden eski güzel günlerine dönmesi ve  tüzüğünde kendisine verilen görevleri yerine getirebilmesi maksadıyla; yorulmak bilmeden çalışan fedakâr Türk Hava Kurumu Ailesi ve yönetim kademesini destekliyor ve her türlü zorluğu aşarak hedeflerine ulaşacaklarına olan inancımızın tam olduğunu vurgulayarak başarılar diliyoruz.

 Bu güzide kurumumuzda; göreve geldikleri ilk günden itibaren geçmiş dönemlerde yaşanan hukuki  ihlallerin yapılmasına yol açanlar ile ağır ihmal ve kusurları nedeniyle kurumu maddi ve manevi olarak zarara uğrattığı değerlendirilenler hakkında, evrensel hukuk ilkelerine sadık kalarak yasal işlemlerin başlatılması için titiz bir çalışma yürüten Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığını ve kurum personelini destekliyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk havacılığına en büyük armağanı olan bu eşsiz kuruma; sosyal medya üzerinden ifade özgürlüğü sınırlarını aşarak zarar verenler hakkında da yasal işlemlerin yapılmasının sağlanması en büyük dileğimizdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.