Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş, dünyanın önde gelen uçak yapısalları üreticisi Spirit Aerosystems ile mevcut iş paketlerinin devamı ve yeni iş paketlerinin üretimini kapsayan toplam 292 Milyon ABD Doları değerinde sözleşme imzaladı.

TUSAŞ, 2003 yılından bu yana parça üretimini yaptığı ve mevcut iş paketleri kapsamında ayda ortalama 35.000 adet alt montaj parçası sevkiyatı gerçekleştirilen Spirit firması ile imzaladığı sözleşme ile yaklaşık 292 milyon dolar ihracat gerçekleştirmiş olacak.

Sözleşmeye göre, mevcut 737 MAX ve Spirit Aerosystems LTA 1-5 iş paketlerinin üretim sorumluluğu 2023 yılı sonuna kadar uzatıldı.  Mevcut kapsamdaki artışın yanı sıra, 14-19 Mayıs 2017 tarihlerinde sağlanan anlaşma ile ağırlıklı 737MAX-777X parçalarından oluşan ve 2023 yılına kadar geçerli yeni bir iş paketi Şirketimize kazandırılmış oldu.

TUSAŞ, 2016 yılında üçüncü  kez, yüzlerce tedarikçi arasından Spirit AeroSystems’in  “Outstanding International Supplier” ödülüne layık görülmüştü.

TUSAŞ, sektörün dev şirketlerinin ana alt yüklenicisi olarak, daha büyük sorumluluklarla daha kapsamlı ürünleri geliştirip üretmeyi öngörerek, Türk havacılık sektörüne ve ülkemizin ekonomik hedeflerine daha fazla değer sağlamanın gururunu yaşıyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.