Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Borat ve TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, 14 Şubat tarihinde TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması’nda sabit ve döner kanat kategorilerinde birincilik elde eden öğrenci, ekip üyeleri ve akademik danışmanlarıyla bir araya geldi.

Eskişehir Teknik Üniversitesi insansız hava aracı tasarım ekibi Anatolia Aero Design, TEKNOFEST 2018 kapsamında düzenlenen TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması’nda elde ettiği birincilik sebebiyle toplantıya katıldı. Ekip danışmanı Prof. Dr. T. Hikmet Karakoç ve kaptan Emre Özbek, düzenlenen tanışma yemeği sonrasında Eskişehir Teknik Üniversitesi insansız hava aracı çalışmaları ve altyapıları üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda Anatolia Aero Design takımının 7 yıllık kronolojisine, atölye imkânlarına, uçak filosuna ve projelerine yer verildi. Ayrıca Anatolia Aero Design takımının araştırma projeleri de ayrıntılı olarak anlatıldı. Bu projelerden yakıt hücreli İHA konusu özellikle işbirliği kapsamındaki projeler olarak değerlendirildi.

TUSAŞ ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Anatolia Aero Design ekibi arasında çalışma ve iş birliklerinin geliştirilmesi amacıyla TUSAŞ tarafından en yakın zamanda Eskişehir Teknik Üniversitesi’ne ziyaret planlandı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.