Havacılık ve Uzay Sanayii Sistemlerinin geliştirilmesinde Türkiye’nin Teknoloji Merkezi olan TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. ileri teknoloji gerektiren ürünleri ve Savunma Sanayiine sağladığı katma değer ile 5. Dünya Türk Forumu kapsamında Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) tarafından düzenlenen 3. Türk Dünyası Kızıl Elma Ödülleri’nde “Teknoloji Ödülü”ne layık görüldü.

Kızıl Elma Ödülleri, 01-03 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen 5. Dünya Türk Forumu’nun ikinci gününde İstanbul Titanic Business Bayrampaşa Otel’de sahiplerini buldu.

Düzenlenen törende, “Kızıl Elma Teknoloji Ödülü” TASAM Başkanı Süleyman Şensoy tarafından TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Bilgin’e takdim edildi.

IMG_6967

TASAM öncülüğünde Türk Devletleri’nin temsilcileri ile dünyanın dört bir yanında yaşayan Türk düşünce ve kanaat önderlerini, düşünce kuruluşlarını ve STK’ları bir araya getiren bir organizasyon olan Dünya Türk Forumu tarafından “Türk Dünyası Kızıl Elma Ödülleri” 11 dalda verildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.