Mardin Havalimanı’nda çocuk oyun alanı açıldı. Mardin Havalimanı Mülkü İdari Amiri ve Mardin Vali Yardımcısı Ali Güldoğan, çocuk oyun alanın bulunduğu havalimanın çocuk dostu olduğunu belirtti.

Bölgede bir ilk olan uygulama çocukları sevindirdi. Oyun alanın açılışı Mardin Havalimanı Mülkü İdari Amiri ve Mardin Vali Yardımcısı Ali Güldoğan ve Mardin Havalimanı Müdür Yardımcısı Veysi Doğruyol tarafından yapıldı. Açılışta konuşan Vali Yardımcısı Güldoğan, 2016 yılı Nisan ayı sonuna kadar 223 bin 187 yolcunun sefer Mardin Havalimanı’nı kullandığını ifade ederken, önümüzdeki günlerde bu sayının artacağını söyledi. Vali Yardımcısı Güldoğan, yolculuk sırasında ailelerin uçağın kalkışını beklerken çocukların oyun alanın da keyifli zaman geçirebileceğini söyledi. Böylesi havalimanların çocuk dostu olarak kabul edildiğine vurgu yapan Güldoğan, Mardin’in evrensel değerlere değer katan özel bir kent olduğunu kaydetti. Açılışa çevrede bulunan çocuklar ve velileri ilgi gösterirken, çocuklar oyun alanında oynadı.

Vali Yardımcısı Güldoğan konuşmasının ardından oyun alanın da bulunan çocuklara sembolik olarak oyuncak uçak hediye etti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.