Gökten düşen buz kütlesi 30 tonluk bir vincin basması gibi arabayı pert etmiş! Önceki gün yaşanan olayda Başakşehir’de gökyüzünden düşen buz kütlesi bir arabayı parçalamıştı.

İlginç olay İkitelli’de bulunan bir sanayi sitesinde meydana gelmiş, bir oto tamirhanesi önünde park halindeki otomobilin üzerine, gökyüzünden buz kütlesi düşmüş, kütlenin otomobilin bagaj kısmına büyük hasar verdiği görülmüştü.

BUZ KÜTLESİ ARABAYI PERT ETMİŞ

Sabah gazetesinde yer alan habere göre,yaşanan olaya bir anlam veremediğini ve buzun nereden geldiğini anlayamadıklarını belirten  tamirhane sahibi Sezai  Özdemir “Bizi site yönetiminden aradılar aracınızın üzerine buz düştü diye bizde apar topar geldik. Geldiğimizde aracımızın üzerine buz düşmüş. Gördüğünüz gibi araç şuan pert durumda. Bu aracın bu hale gelmesi için 30 tonluk bir vincin basması gerekiyor ki araç bu hale gelsin. Çok güçlü bir şey olduğu kesin” ifadesini kullanmıştı.

Yaşanan ilginç olay, sitenin güvenlik kameralarına da saniye saniye yansımıştı. Görüntülerde gökyüzünden büyük bir buz kütlesi büyük bir hızla aracın arka bagaj kısmına düşüyor. Düşmenin şiddetinden araç olduğu yerde sarsılıyor. Ardından güvenlik görevlileri olay yerine geliyordu.

 UÇAKTAN ATILAN KLOZET ATIKLARI MI?

Zaman zaman yaşanan bu olaylar  bazı havayolu şirketlerinin  atıklarını havalimanında ücret ödemek istemeyen yabancı uçaklardan atılan klozet artıkları olduğu gündeme gelmişti. Klozet atığı yükseklikten dolayı uçaktan atılır atılmaz donuyor. Buna benzer olaylar geçtiğimiz yıllarda, Antalya, Ankara Batman’da yaşanmış ve  klozet atığı olup olmadığı tartışmaları yaşanmıştı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.