SHGM Uçuşa Elverişlilik Daire Başkanı Özcan BAŞOĞLU, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı ICAO’nun Uçuşa Elverişlilik Panel üyesi olarak yetkilendirildi.

Hava aracı tasarımı, üretimi, bakımı ve bakım yönetimi konularında bütün dünyada geçerli olacak mevzuatın hazırlandığı Uçuşa Elverişlilik Panelinin toplantılarına 2 yıldır gözlemci olarak katılan Uçuşa Elverişlilik Daire Başkanı Özcan BAŞOĞLU’nun üyeliğinin onaylandığı ICAO tarafından SHGM’ye iletildi.

1987 yılında ICAO Hava Seyrüsefer Komisyonu (ANC) tarafından oluşturulan Uçuşa Elverişlilik Paneli (AIRP), Şikago Sözleşmesi Ek’leri (Annex) ve altında yayımlanan Standartlar ve Tavsiye Edilen Uygulamaların (SARPs) uçuşa elverişlilik ile ilgili olanlarının güncelleştirilmesi için ANC tarafından belirlenen usuller dahilinde faaliyet gösteriyor.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada,”Havacılığın en önde gelen ülkelerinin temsilci gönderdiği bu platformda bulunmak, tüketim havacılığında dünyada başarısı tescillenmiş olan ülkemizin bu alanda sürdürülebilirliği sağlaması ve son dönemde ivmelenmeye başlayan üretim havacılığında da küresel seviyede söz sahibi olunmasına önemli katkı sağlayacak.” ifadesine yer verildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.