İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte bundan böyle millyonlarca yurttaş uçak biletini internet üzerinden satın almayı seçim ediyor. Uygun fiyata uçabilmek için de kayda değer internet iyi bir alternatif. Fakat internet sitelerinden uygun bilet alayım derken mağduriyet yaşayanlar da var. İrem Şeyma Karadağ da o mağduriyeti yaşayanlardan birisi…

UFAK BİR IHMALKÂRLIK YÜZÜNDEN

Show Haber’in haberine tarafından, ailesiyle tatilini İtalya’da geçmek isteyen avukat İrem Şeyma Karadağ, ucuza bilet buldu ama minik bir ihmalkârlik yüzünden evdeki hesap çarşıya uymadı.

Toplamda 3 bilet bölge Karadağ, iki isimli olduğunu ve bilet alırken yalnızca bir adını yazdığını söyledi. Hatasını anlayan Karadağ, uçak biletini aldığı internet sitesinin çağrı merkezini aradığında şoke oldu.

İKİNCİ ADINI YAZMAYI UNUTTU, 225 TL SUÇ OLUŞTURAN ÖDEDİ

Karadağ şöyle konuştu:

‘Benim iki ismim var; Şeyma İrem. Ben İrem ismimi çok artı kullandığım için İrem’i yazdım, Şeyma’yı yazmayı unutmuşum. Bu Vesile Ile bileti aldım ardından farkettim ve bunun bir problem olabileceğini düşündüm. Siteyi yeniden aradım.

Üç bileti de iptal ederek ismimi baştan düzeltebileceğimi, bunun da birey başı 75 TL’den bilet başına bir ceza miktarı olduğunu ve toplamda 225 TL cinayet ödemem gerektiğini söylediler. O biletleri iptal ettirmek zorunda kaldım ve yeni bilet aldım. Bu da bana 225 TL’ye mâl oldu.

ALICI MAHKEMESİ’NE GİTTİ

Minik bir hatadan dolayı 225 TL cinayet yiyen Karadağ, hakkını çağırmak için tüketici mahkemesine kullanmak istedi ama başvuramadı. Çünkü uçak bileti aldığı sitenin adresi yurtdışındaydı ve Türkiye’de de hiçbir temsilcisi yoktu.

Karadağ, “Sitenin adres kısmına girdiğimiz süre bizi tamamen Yunanistan Atina’da bir adrese yönlendiriyor. Bu Nedenle bizim hukuki yollarımız kapanmış oldu” diye konuştu.

UZMANLARDAN UYARI

Konuyla ilgili uzmanlar, uçak biletinin alımı esnasında harf hatası yapılmamasının altını çizerken, bilet alınan sitenin Türkiye’de bir muhatabının olup olmadığının araştırılmasını öneriyor.

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.