Ukrayna’dan gönderilen helikopterler, Türkiye’nin Isparta yakınlarındaki dağlarda yangın söndürme operasyonlarının ilk gününde yangınların üzerine 93 kez su döktü. Ukrayna helikopterleri, toplamda 279 ton su dökerek yangınların ilk gününde gece de dahil olmak üzere yangınlara etkili biçimde müdahale etti.

Türkiye’nin 28 Temmuz’dan bu yana aralıksız mücadele ettiği orman yangınlarına müdahale için Ukrayna’dan Isparta Havalimanı’na gelen 4 helikopter, gece gündüz çalışmalarını etkin biçimde sürdürdü. Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği, 2 Ağustos 2021 tarihinde Türkiye’nin alevlere teslim olan bir başka bölgesi olan Isparta’ya, Ukrayna’dan gönderilen deneyimli ekipler ile helikopterlerin yangına müdahale çalışmaları hakkında bugün bir paylaşımda bulundu. Büyükelçiliğin paylaşımında Ukrayna’dan Isparta’ya gelen 4 Ukrayna helikopterinin, yangın söndürme operasyonlarının ilk gününde alevlerden etkilenen bölgelere 93 uçuşla 279 ton şu boşalttığını bildirdi.

UKRAYNA’DAN GELEN HELİKOPTERLER GECE DE UÇTU

Ayrıca söz konusu açıklamada, yardıma gelen helikopterlerin en önemli özelliklerinden birinin de gece de durmadan faaliyetlere devam ettiğine dikkat çekildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.