Türk Hava Kurumu ve ELBA Havacılık Enstitüsü işbirliği ile ULUSLARARASI KARAİN-FLY IN 2016 etkinliğinin 24-25 Eylül’de gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Türk Hava Kurumu ve ELBA Havacılık Enstitüsü 24-25 Eylül’de, Türkiye’de sivil-amatör-sportif havacılığını Türkiye’nin en güzel yerlerinden birisinde THK Antalya Karain Meydanı’nda bir araya getirmeyi planlıyor.

Türkiye’deki bütün hafif uçakların yanı sıra Avrupa ülkelerinden de önemli sayıda uçağın katılım yapması beklenen bu etkinliğe herkes davetli.

Karain Meydanı Etkinliğe Hazırlanıyor
THK Karain Hava Meydanı’nda etkinliğe yönelik hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Hava meydanı yeni ve sabit bir kuleye kavuşurken, AIS ve yaklaşma yardımcıları, haberleşme olanakları, yer ve teknik hizmetleri, brifing ünitesi, yakıt imkanları ve yenilenen hangar ile sağlanacak imkanların yanı sıra uçaklarıyla gelen havacılarımız için farklı imkanlarda sunulacak.

ULUSLARARASI KARAİN-FLY IN  kapsamında her uçaktaki iki kişi 5 yıldızlı otelde 24-25 Eylül gecesi “ÜCRETSİZ” misafir edilecek. Bunun yanı sıra kendi uçakları ile gelen katılımcılara dönüş yakıtı (AVGAS-MOGAS) “ÜCRETSİZ” sağlancak.

Ayrıca 24 Eylül gecesi müthiş apron eğlencesi, canlı müzik ve sürprizler, gün batımına kadar havacılık faaliyeti ve çok özel gösteriler planlanıyor.

Karain_Apron

ELBA Havacılık Enstitüsü yapılan açıklamada;

“24 Eylül gün batımında, fotoğrafını gördüğünüz apronumuzu bir “Türk Bayrağına” çeviriyoruz. Ayımız ve yıldızımız, uçaklarımız olacak. Havacıların ortak sesini ve duruşlarını bu aprondan herkese duyurup göstereceğiz. Gelin, hep birlikte olalım.” denildi.

Yabancı tescilli uçaklar etkinliğe Isparta Süleyman Demirel Havalimanı (LTFC) üzerinden katılım sağlayabilecek.

Katılımcıların ULUSLARARASI KARAİN-FLY IN 2016 öncesinde uçak model-tescili eğer mogas kullanıyorsa bu bilgiyi ve uçaktaki kişi sayısı ile birlikte TC. Kimlik numaraları ile isimlerini elbahavacilik@gmail.com adresine bildirmeleri gerekiyor.

Katılımcılara, ATIS ve Kule Frekansları, yaklaşma ve bütün meydan olanaklarımız hakkında bilgi ve ayrıntılı program ilerleyen tarihlerde iletilecek.

Karain Hava Meydanı

Birincisi Türk Hava Kurumu tarafından 1997 yılında organize edilen Dünya Hava Oyunları için 100 gün gibi kısa bir sürede inşa edilen Karain Hava Meydanı dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından açılmıştı.

Karain_1997

Antalya-Burdur karayolunun 30. kilometresinde bulunan Karain Hava Meydanı 1000×40 m pist ve 1000×30 m taksi yolu, 250×125 m ebatlarında apron, 3 adet hangar, uçuş kulesi ve içinde 38 yatak kapasiteli yatakhane, derslik ile büroya sahip.

9922_THK-Karain-2

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.