Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu’nun Ünye ilçesinde yer alan ve Türk Hava Kurumu’na tahsisli bulunan eski Ünye Havaalanı arazisinin Ordu Üniversitesi’ne devir edilmesinin planladığını açıkladı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, bir dizi ziyaret, inceleme ve açılışlara katılmak üzere Ordu’ya gitti.

Ankara’dan havayoluyla Samsun Çarşamba Havalimanı’na giden Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’u burada Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar karşıladı. Kurtulmuş buradan da kara yoluyla Ünye’ye  hareket ett.

Başbakan Yardımcısı daha sonra İlçenin Göbünalcı mevkiinde bulunan ve THK tarafından eğitim amaçlı kullanılan ve Ordu Üniversitesi’ne tahsisi planlanan havaalanı arazisinde incelemelerde bulunarak, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, THK Ünye Şube Başkanı İsmail Sarı’dan bilgi aldı.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, havaalanı arazisinde yaptığı incelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, ”Türk Hava Kurumu uzun yılar burayı değerlendiremedi. Buranın Ordu Üniversitesine protokolle devredilmesi, Ünye’deki fakülte ve bundan sonra oluşacak olan diğer fakültelerle ilgili bir kampüs alanı olarak belirlenmesi yönünde çalışmalarımız var. Üniversitenin de girişimleriyle kısa süre içinde burası bitirilmiş olur. Ünye ve Fatsa çıkışında da 330 dönümlük bir başka alan daha var. Ormandan Ordu Üniversitesine devredilmiş. Böylece Ünye’de çok değerli iki arazi kampüs alanı olarak ortaya çıkmış olacak. İleride yapılacak başka fakültelerle birlikte burası çok önemli bir ilim merkezi haline döner. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.