Üsküp Havalimanı, önümüzdeki yıl pisti bakımı  nedeniyle elli gün boyunca gündüzleri sekiz buçuk saat kapalı olacak. Ancak havalimanı, trafikteki aksamaların sınırlı olacağını belirtiyor. Havalimanı işletmecisi TAV Makedonya’dan yapılan açıklamada, “Makedonya havalimanlarının genişletilmesi ve yenilenmesine yönelik yatırım planı kapsamında, gelecek yıl 28 Mart 2022’den 16 Mayıs 2022’ye kadar elli günlük bir süre içinde TAV Makedonya, Üsküp Havalimanı’ndaki pisti rehabilite etmeyi planlıyor. Bu amaçla, bu süre zarfında hava trafiği öğleden sonra 17:30’dan sabah 9:00’a kadar gerçekleşecek” denildi.
Havalimanı yönetimi her gün 09.00-17.30 saatleri arasında kalkış ve iniş yapması planlanan uçuşları nasıl planlayacağını ilerleyen günlerde açıklayacak. Sınırlı kapasitesi olmasına rağmen alternatif olarak Ohri Havalimanı düşünülen seçeneklerden biri.
Üsküp’e Wizz Air,, Aegean Airlines, Austrian Air, LOT, Edelweiss Air, Air Serbia, Hırvatistan Havayolları ve Pegasus Havayolları sefer gerçekleştiriyor.
TAV Makedonya,  önümüzdeki üç yıl içinde Makedonya’daki havalimanları ve kamu altyapısına 49,7 milyon avro yatırım yapacağını açıklamıştı. Yatırım, TAV ile Makedon hükümeti arasındaki imtiyaz anlaşmasında öngörülen İştip kentinde kargo havalimanı inşa etme planlarını da  kapsıyor.
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.