Kanadalı emekli astronot ve savaş pilotu Chris Hadfield, CBC‘ye verdiği röportajda UFO’lara dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Uzayda yürüyen ilk Kanadalı astronot unvanlı Hadfield, UFO’ların uzaylılarla ilgili olduğu inancını “aptalca” diye niteledi.

Açılımı “Tanımlanamayan Uçan Nesne” olan UFO’lar, son zamanlarda dünya gündemini meşgul ediyor.

ABD’li askeri pilotların kaydettiği UFO görüntüleri basına sızdırılırken, yetkililer de bunların gerçek olduğunu kabul etmiş ve bunları daha ayrıntılı araştırmak için görev gücü oluşturmuştu.

Pentagon’un gelecek ay ABD Kongresi’ne bu gizemli cisimlerle ilgili kapsamlı bir rapor sunması beklenirken UFO’ların gizemine dair tartışmalar devam ediyor.

Bazıları uzaylıların Dünya’yı defalarca ziyaret ettiğini iddia ederken diğer uzmanlar buna ihtimal vermiyor.

Hem Kanada Hava Kuvvetleri hem de ABD Donanması’nda pilotluk yapmış olan Hadfield, söz konusu gizemli olayların ardında uzaylıların olmadığı konusunda net.

“Açıkçası, gökyüzünde anlamlandıramadığım sayısız şey gördüm” diyen emekli astronot, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Ama gökyüzünde anlamadığınız bir şey görmek ve hemen bunun başka bir yıldız sisteminden gelen zeki yaşam olduğu sonucuna varmak, aptallığın ve mantıksızlığın doruk noktasıdır.”

Diğer yandan, Hadfield, uzaylıların var olabileceği düşüncesini reddetmiyor.

Emekli astronota göre UFO’ların arkasında uzaylıların olmaması, insanın evrende yalnız olduğu anlamına gelmiyor.

“Bu noktaya kadar Dünya dışında hiçbir yerde yaşam kanıtı bulamadık” diyen Hadfield, halkın uzaylılarla ilgili teorilere ilgisini şöyle açıklıyor:

İlgi çekici. Gerçekle bilimkurgu ve fantazyanın kıyısında. Bu yüzden de bunların üzerinde düşünmek gerçekten eğlenceli.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.