Başbakan Binali Yıldırım, Van’da düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.

Yatırımlara, projelere daha çok hız vereceklerini belirten Başbakan Binali Yıldırım, 1 milyar 536 milyonluk dev eserin açılışını yaptıklarını belirtti.

Van’da düzenlenen toplu açılış töreni ile birlikte Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü yatırımları arasında yer alan Van Ferit Melen Havalimanı yeni terminal binası aks ilavesi ile teknik blok ve kulenin de açılışı gerçekleştirildi.

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak da Başbakan Binali Yıldırım’ın Van programına katıldı. Yapımı tamamlanan tesislerde incelemelerde bulunan ve Havalimanı personeli ile istişare toplantısı düzenleyen Genel Müdür Funda Ocak, Havalimanı Müdürü Hakan Şehribanoğlu’ndan havalimanında tamamlanan ve devam eden yatırımlar hakkında bilgi aldı.

DHMİ’DEN VAN’A 41 MİLYON 500 BİN TL’LİK YATIRIM…

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’Nin Van Ferit Melen Havalimanı’na yaptığı yatırımlar ile Terminal Binasına 15 aks ilave edilerek toplam 31 aksa çıkarıldı ve terminalin 8.600 m2 olan toplam alanı 16500 m2 ye ulaştı.

Ayrıca 8 Adet Check-in Bankosu 20 âdete çıkarıldı,  apron ilavesi ile 6 Adet uçak park pozisyonu alanı 8 adet uçak park pozisyonuna yükseltildi. Ayrıca,  Teknik Blok ve Kule yapılarak hizmete verildi. Güç merkezi ve İtfaiye binası onarıldı ve yeni bir verici istasyonu Van Ferit Melen Havalimanı’na kazandırıldı.

DHMİ Genel Müdürlüğü’nün öz kaynakları ile Van Ferit Melen Havalimanı’na toplamda yaklaşık 41 milyon 500 bin TL yatırım gerçekleştirildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.