Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki ÇOLAK, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent BOSTANOĞLU ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin ÜNAL ile birlikte 3 Nisan’da Diyarbakır ve Batman illerinde inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR ve beraberindeki heyet ilk olarak Diyarbakır Valisi Hüseyin AKSOY’u makamında ziyaret edip daha sonra Sur bölgesi İçkale mevkiinde bulunan müze kompleksini ve Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 16’ncı Kolordu Komutanı iken kullandığı karargâh binasını ziyaret etti.

Sonrasında Sur bölgesindeki esnafla sohbet eden Orgeneral AKAR, Diyarbakır’da sırasıyla 7’nci Kolordu Komutanlığı ve Lice 1’inci Jandarma Komando Alay Komutanlığında inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Ardından Batman’a geçen Orgeneral AKAR, ilk olarak Batman Valisi Ahmet DENİZ’i makamında ziyaret edip, daha sonra Batman İl Jandarma Komutanlığı ve 14’üncü İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığında incelemelerde bulundu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.