Muğla’nın Bodrum ilçesinde yangına müdahale etmek için Milas-Bodrum Havalimanı’ndan havalanan THK’ya ait yangın söndürme uçağı, Güvercinlik açıklarında su alırken motor arızası yaptı. İkisi pilot, bir orman memurunun bulunduğu uçağı, balıkçılar tekne ile çekerek karaya getirdi.

SU ALACAĞI ALANDA ARIZALANDI

Bodrum’un Güvercinlik Mahallesi Kuyucak Mevkii’nde, bugün akşam saatlerinde çıkan orman yangınına müdahale etmek için Milas-Bodrum Havalimanı’ndan havalanan Orman Genel Müdürlüğü’ne ait yangın söndürme uçağı, Güvercinlik koyunun 1 mil açığında tam su alacağı sırada motor arızası yaptı.

BALIKÇILAR YARDIMA KOŞTU

Orman şefi Ömer Kahraman öncülüğünde başlatılan kurtarma çalışmasında, denizin ortasında kalan ve zor anlar yaşayan 2 pilot ile 1 orman işçisinin yardımına Bodrumlu balıkçılar yetişti.

KARAYA OTURMAKTAN KURTARILDI

Yaklaşık iki saat süren çalışmanın ardından yangın söndürme uçağı, tekneyle çekilerek kıyıya getirildi. Kıyıda bekleyen balıkçılar, denize atlayarak, iplerle uçağı çekerek karaya oturmaktan kurtardı.

VİNÇ YARDIMIYLA KARAYA ÇEKİLDİ

Uçağın yarın vinç yardımı ile karaya çekildikten sonra gelecek teknik ekip tarafından arızasının giderileceği belirtildi. (Bodrum Haber)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.