Isparta’da yaklaşık 9 yıl önce gerçekleşen elim uçak kazasıyla ilgili Yargıtay son kararı verdi.

Yargıtay Ali Murat Ersoy’un beraat kararını onarken, Atlasjet’in suçtan zarar görmesi sebebiyle katılan olarak kabul edilmesi gerektiğine hükmetti. Böylece Atlasjet’in mağdur olduğu Yargıtay tarafından karara bağlanmış oldu.  

2007 yılında gerçekleşen Isparta uçak kazası ile ilgili davada Yargıtay 12. Ceza Dairesi son kararını açıkladı. Yapılan incelemeler sonucunda Ali Murat Ersoy’un beraat kararı onandı. Bununla birlikte Atlasjet’in suçtan zarar görmesi sebebiyle katılma talebini reddeden Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararı Yargıtay tarafından bozuldu. Yargıtay, Atlasjet’in suçtan zarar görmesi sebebiyle davaya katılan olarak kabul edilmesi gerektiği yönünde karar verdi.

Kamuoyu 9 yıl boyunca hiçbir teknik bakım sorumluluğu Atlasjet’te bulunmayan, Atlasjet’e ait olmayan, SHGM tarafından uygun bulunan bir sözleşmeyle World Focus’dan kiraladığı uçağın Atlasjet’e ait bir uçak olduğunu düşünmüştür. Bu yanlış algı sebebiyle yıllardır büyük bir prestij ve maddi kayıp yaşamış olan Atlasjet’in mağduriyeti Yargıtay’ın bugünkü kararı ile tescillenmiş oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Murat Ersoy; “Yaklaşık 9 yıl önce gerçekleşen bu trajik olaydan dolayı duyduğumuz üzüntü devam ediyor. Çıkan kararda, şimdiye kadar mahkeme huzurunda yaptığım açıklamaların  dikkate alıdığını görmek, adalete olan inancımızı güçlendirmiştir. Hem şahsımın beraati hem de Atlasjet’in mağduriyeti nedeniyle davaya katılan olarak dahil olması, masumiyetimizi ve haklılığımızı ortaya koymuştur” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.