ASİYAD’ın daveti üzerine Ankara’da Samsunlu işadamları ile buluşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Kalkınma kesinlikle yerelden geçmektedir. Yerel yönetimlerimizi ne kadar güçlendirirsek şehrimize ve insanlığa o denli katkı koyabiliriz. Samsun’u birlikte daha ileriye taşıma ve hedeflerine ulaştırma adına işadamlarımızın her türlü önerisine ve fikrine açığız” dedi.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Ankara Samsun Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneği (ASİYAD)’ın daveti üzerine derneğin toplantısına katıldı. ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz ve dernek yöneticileri ile Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın’nın da yer aldığı toplantıda Ankara’da yaşayan Samsunlu işadamları ile biraraya gelen ve sohbet eden Başkan Genç, Türkiye’nin ve dünyanın farklı şehirlerinde şehrin nüfusu kadar Samsunlunun yaşadığına işaret ederek, bu enerjinin mutlaka şehrin yararına kullanılması gerektiğini söyledi.

“Anadolu’yu yeniden bu bölgeye bağlamamız açısından Samsun’a komşu illerin ve ilçelerin de yararlanacağı şekilde hızlı yük treninin kurulması zorunludur” diyen Başkan Genç, “Samsun’u Orta Doğu’ya bağlayacak olan Samsun-lrak Demiryolu hayata geçirilmelidir. Batman’ın Kurtalan ilçesinden lrak’ın Zaho kentine kadar olan kısım demiryolu uzatılmalıdır. Bunun haricinde Samsun’u Akdeniz’e açacak olan Samsun-İskenderun demiryolu hattı da mutlaka yapılmalıdır. Çarşamba Havaalanının yolcu ve yük taşımacılığı kapasitesi artırılmalıdır ve bölgesel bir kargo havaalanı olarak işlev görmesi teşvik edilmelidir” ifadelerini kullandı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.