Bu sabah yurt içi ve dışındaki tüm hatlarında yüzde 50 indirim uyguladığını duyuran Pegasus Havayollarının sitesi, öğle saatlerinde yoğun talebe istek veremedi ve çöktü.

Akşam 23.00 sularında  açılan flypgs.com ve Pegasus mobil kanallarından 22 Eylül’de bilet alan müşteriler, 15 Ekim 2016 ile 25 Mart 2017 arasında yapacakları tüm yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinde yarı fiyatına uçabilecekti. 23.30 itibariyle sadece mobil kanallarından bilet almak mümkünken diğer kanallardan siteye girilemiyor.

Ucuz bilet almak isteyen yolcuların akın ettiği flypgs.com sitesinin yoğun giriş nedeniyle çökmesi akıllara , They Shoot Horses,Don’t They( Atları da vururlar, öyle değil mi?) filmini getirdi.  Yönetmenliğini Sydney Pollack’ın yaptığı 1969 yapımı film 1930’lu yılların Amerika’sında (Büyük Bunalım-1929 Krizi) katıldıkları dans yarışmasında alacakları para ödülüne odaklanan bir çifti anlatıyordu. Sonu elbette- dramatik sonuçlar – içermez ama sabahtan bu yana bilet almak için kıyasıya sanal  mücadeleye katılan binlerce kişinin sinir ve gerilimi bunun değişik bir versiyonu gibi.

Yüzde 50 indirimin dayanılmaz çekiciliğinin örselediği , piyasa kurallarına uygun  günlük/anlık  rekabetin vazgeçilmez oyuncularından kaçının mutlu sona ulaşıp bilet alabildiği, alan ve alamayanlardan kaçının kendini çaresiz ve tükenmiş hissedeceğini bilmek imkansız.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.