Ağustos ayında Brezilya’da ağzına kadar kokainle dolu olarak el konulan uçağın Türk pilotu V.D.’yle ilgili SÖZCÜ Whastapp Hattı’na bir video düştü.

99 gün tutuklu kaldıktan sonra 10 Kasım’da tahliye edilen ancak yurtdışına çıkış yasağı konulan V.D. video mesajında şunları söylüyor:

“Fortaleza Brezilya’dan selamlar herkese… 16 Aralık itibariyle şahsım hakkındaki tüm suçlamalar düşürülmüş olup, iddia edilen konularla hiçbir ilgilimin olmadığı kanıtlanmıştır.

Yasal işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte gelecek hafta memleketim Türkiye’ye anlımın akıyla dönebilecek olmanın haklı gururunu siz sevdiklerimle paylaşmak isterim

Yaşadığımız bu olumsuz olayda, ilk günden itibaren tüm imkan ve desteklerini esirgemeyen başta patronlarım Şeyhmus Özkan ve Çiğdem Özkan’a ve sonra da ACM Air ailesine sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. En kısa sürede görüşmek dileğiyle şimdilik hoşça kalın. ”

Ancak SÖZCÜ’nün ulaştığı Türk Pilot V.D.’nin Brezilyalı avukatı Nestor Santiago, “Türk pilotun hukuki durumu nedir, Brezilya’dan çıkmasına izin verildi mi?” soruları, “Henüz hiçbir şeyi teyit edemem, üzgünüm” diyerek yanıtladı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.