ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün “Katar’daki şubemiz yüzde 100 Aselsan’a aittir” dedi. Aselsan Katar şirketinin kurulmasına ilişkin olarak yapılan asılsız haberlere Aselsan Genel Müdürü Haluk Görgün yanıt verdi.

Görgün “Global pazarlarda faaliyet yürüten şirketimiz, yurt dışında da açtığı ofislere verdiği ismini ve markasını tescil faaliyetleri ile korumakta ve bunu rutin bir uygulama olarak gerçekleştirmektedir” dedi.

Görgün “Sözü geçen ASELSAN QSTP-B adlı Katar’daki şubemiz %100 ASELSAN’a ait olup 19 Ocak 2021 tarihinde KAP’ta ilan edilmiştir.” açıklamasında da bulundu.

Aselsan Genel Müdürü Haluk Görgün’ün açıklamaları şöyle:

“Bu haber başlığı aldatıcı ve gerçeği yansıtmayan bir başlıktır. Türk milletinin göz bebeği ASELSAN, küresel bir Türk şirketi olarak, 12 farklı ülkede aktif faaliyet göstermekte, 73 ülkeye ihracat yapmaktadır. Global pazarlarda faaliyet yürüten şirketimiz, yurt dışında da açtığı ofislere verdiği ismini ve markasını tescil faaliyetleri ile korumakta ve bunu rutin bir uygulama olarak gerçekleştirmektedir.”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.