Kanada’nın ulusal hava yolu şirketi Air Canada’da Bükreş-Toronto uçağındaki anne ve kızını koltuk kavgası nedeniyle uçaktan attı.

Finansal danışman olarak çalışan Ana Constantin (45) ve kızı Paun Constantin (22) Romanya’da aile ziyareti gerçekleştirdikten sonra Kanada’ya dönmek üzere Air Canada uçağına bindi. Uçak içinde kabin ekibi tarafından bazı ailelerin bir araya getirilmesi için yapılan koltuk değişimi nedeniyle uçak rötara girdi.

Paun Constantin kendisi uçağın lavabosunu kullandığı sırada koltuğuna bir başkasının yerleştirildiğini öğrenince boş bulduğu bir başka koltuğa oturduğunu ifade etti. Paun’a kendi koltuğuna geçmesini söyleyen kabin memuruna kendi koltuğuna bir adamın oturtulduğunu söylediğinde kabin memurunun kendisini işbirliği yapmamakla suçladığını söyledi.

Paun’un koltuğuna geçmemesi nedeniyle kabin memurları anne ve kızı uçaktan indirmek istedi ancak Ana ve Paun Constantin buna karşı çıkınca uçağa çağrılan polisler tarafından uçaktan indirildiler.

Konu ile ilgili açıklama yapan Air Canada sözcüsü anne ve kızın kabin memuruna sözlü hakarette bulunduğu için uçaktan indirildiğini açıkladı.

Kanada yasaları kabin ekibinin yolcuları davranışları nedeniyle uçaktan indirmesine izin verirken bu konuda yolculara bilgilendirme yapılmasını da şart koşuyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.