Kanada’nın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Kanada Hava Yolları (Air Canada) uçaklarının görünüşünden kabin içi sistemlerine kadar geniş bir çerçevede değişime gitti.

Kanada’nın bağımsızlığının 150’inci, Kanada Hava Yolları’nın kuruluşunun 80’inci yılında hava yolu şirketi büyük bir değişime giderek yıllardır şirketin yüzü olan görsel tasarımları başta olmak üzere bir çok noktada değişikliğe gitti.

Hava yolu şirketi bu değişim ile birlikte geleceğe daha güçlü bir yapıyla girmeyi ve uluslararası arenada yolcularına Kanada ruhunu hissettirmeyi planlıyor.

Uçakların yeni görsel tasarımında ana nokta olarak şirketin 80 yıllık geçmişini içermesi olarak belirlenmiş. Ayrıca bu tasarımın Kanadalı yolculara her zaman evlerinde olma hissiyarını yansıtması hedeflenmiş bulunuyor. Kabin içi tasarımları ve kabin memuru üniformalarının tasarımlarında değişikliğe giden şirket Kanada dış tasarımın yansıtması hedeflenen Kanada ruhu, mirası ve değişimini yansıtmak istiyor.

Vancouver doğumlu modacı Christopher Bates ile çalışan hava yolu şirketi modern ve klasik çizgilerin bir araya getirildiği yeni üniformalarını yeni dönemde kullanacak.

Hava yolu şirketinin yeni dönemi ilk olarak şirketin en yeni yolcu uçaklarından olan bir Boieng 787 Dreamliner uçağı ile başlayacak.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.