“Airpreneurs Aklım Göklerde” adlı workshop programının dördüncüsü Anadolu Üniversitesi Endüstri Verimlilik Kulübünün katkıları,Boeing Türkiye veTürkiye Girişimcilik Vakfının ortaklığı ile 1 Nisan Cumartesi günü Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Fuaye Alanı’nda gerçekleştirildi.

Her branştan öğrencinin fikirlerini yarıştırdığı programın sonunda iki kişi, konferanslar ve havacılık alanındaki yatırımcılarla bir araya gelme imkanı taşıyan aynı zamanda da kapsamlı bir iş ağı olan Startup İstanbul ve Startup Turkey’e  katılma hakkı kazanacak.

Açılış konuşması yapan Boeing Türkiye’nin CEO’su ve aynı zamanda düzenlenen workshop programının mentörü Ufuk Batum, dördüncü kez düzenledikleri bu etkinlikte gençlerin havacılık alanındaki girişimlerinin artmasını hedeflediklerini belirtti. Konuşmasının ardından slaytlar eşliğinde katılımcılara sunumunu aktardı.

İki gün süren workshop programında buzları kırma egzersizi, networking egzersizi, kanvas oluşturma egzersizi, asansör konuşması eğitimi gibi oturumlar düzenlendi. Jüri tarafından; Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencisi Ebru Akdeniz, Ali Sarıtürk, Kabin Hizmetleri ve Memurluğu Bölümü öğrencisi Ebru Turan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uluslarası İlişkiler Bölümü öğrencisi Sevda Çakır ve 19 Mayıs Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü Emre Aşık’ın oluşturduğu ekip birinci seçildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.