temsili foto

Amerikalı Unted Hava Yolları’nın bölgesel uçuş gerçekleştiren alt markası United Express uçuşunda kaydedilen bir video sonrasında uçuş sırasında sarhoş olduğu tespit edilen kabin memuru mahkemeye çıkartıldı.

Julianne March (49) Indiana eyaletinde çıkartıldığı mahkemece kabahatler kanunu kapsamında suçlu bulundu. United Hava Yolları 2 Ağustos tarihinde bir yolcunun United Express uçuşunda çektiği videoda bir kabin memurunun alkollü olarak göründüğünü kabul etmişti.

Uçağın South Bend’e inişi sonrasında uçağa giren polisler tarafından tutuklanan March’ın polisleri görünce ağlamaya başladığı ve hangi şehirde olduklarını sorduğu ifade edildi. Tutuklandıktan sonra alkol testine tabii tutulan March’ın yasal sınırın beş katını aşkın seviyede alkollü olduğu tespit edildi.

United Express adına uçuşu gerçekleştiren Air Wisconsin’de görev yapan March ile ilgili olarak şirketten yapılan açıklamada yaşanan olay sonrasında Marh ile ilgili iş akdinin feshedildiği duyurulurken mahkeme sürecinin takipçisi olunacağı belirtildi.

İşine son verilen March’ın kısa süredir kabin memurluğu yaptığı ve hala yasal deneme sürecindeyken alkollü olarak yakalandığı açıklandı.

March’ın 8 Ağustos’da görülen ilk duruşmasında tutuksuz yargılanmasına karar verilirken dava 29 Ağustos’a ertelendi.

YOLCULAR UÇUŞ BOYUNCA SIZAN KABİN MEMURUNU İZLEDİ

March’ın uçuşunda yer alan bir yolcu henüz uçağa girdikleri ilk andan itibaren tuhaflığı fark ettiklerini ifade etti. Kabin memurunun herkes yerindeyken dahi yerinize geçin diyerek anons yaptığını ifade eden bir yolcu güvenlik bilgilendirmesi sonrasında koltuğuna geçen March’ın emniyet kemerini düzgün bağlamadan sızdığını ve inişe kadar kendisinde olmadığını ifade etti.

Birçok yolcunun uçuş sırasında March’ın durumunu video ve fotoğrafla kayda aldığı belirtilirken United’ın uçuşta bulunan 50 yolcu ile temasa geçerek çeşitli miktarda geri ödeme teklif ettiği belirtildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.