Türkiye’ye Almanya pazarından bu sefer de güzel bir haber geldi. Alman tur operatörü FTI, Türkiye’nin popüler tatil bölgesine dönük kapasitesini geçtiğimiz yıla göre neredeyse ikiye katladığını açıkladı.

Alman iş ve turizm dergisi fvw’de yer alan habere göre, FTI, İzmir ve Dalaman havalimanı çevresindeki destinasyonlara dönük 2017 yaz  programını genişletme kararı aldı. Tur operatörü, İzmir, Bodrum ve Dalaman programına 21 otel daha eklerken, Labranda Bodrum Princess ve Hilton Bodrum Türkbükü’nün de bu oteller arasında yer aldığı belirtiliyor.
UÇAK KAPASİTESİNİ 2 KATINA ÇIKARACAK
FTI, Ege bölgesine dönük uçak kapasitesini de geçtiğimiz yaz sezonuna göre neredeyse ikiye katlayacak. Tur operatörü, Sun Express’in İzmir uçuşlarındaki kapasitesini artırırken, Lufthansa’nın Bodrum; SunExpress, Condor, TUIFly ve Germania’nın ise Dalaman’a dönük uçuşlarındaki kontenjanlarını da artıracak.

Böylece, Almanya, İsviçre ve Avusturya’nın 20 bölgesinden turistler, FTI ile Ege Bölgesi’ne tatile gelebilecek.

TUI’DEN KÖTÜ HABER GELMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde TUI’den Türkiye’yi üzecek bir haber gelmişti. TUI Almanya CEO’su Sebastian Ebel, Alman turistlerin Yunanistan’a dönük rezervasyonlarının geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 41 arttığını, böylece Yunanistan’ın Türkiye’yi geride bırakarak Almanların en popüler ikinci destinasyonu olduğu kaydetmişti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.