Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TUSAŞ/TAI),  6-9 Kasım 2017 tarihleri arasında Tayland’da “Savunma ve Güvenlik Fuarı”na, 12-16 Kasım 2017 tarihleri arasında ise “Dubai Airshow”a katılacak.

T129 ATAK helikopteri Dubai’de ilk kez uçuşlu gövde gösterisi yaparak performansıyla bir kez daha izleyicileri büyüleyecek.

TAI, önemli savunma fuarlarından olan Dubai ve Tayland’da ürünlerini sergileyerek, çok önemli iki farklı coğrafyada savunma pazarına damga vurmayı hedefliyor. Dubai Airshow’da uçuş gösterileri gerçekleştirecek olan TAI’nin önemli ürünleri arasında yer alan T129 ATAK helikopteri Birleşik Arap Emirlikleri’nde ilk kez görücüye çıkacak. T129 ATAK’ın fuarın ilk 3 günü gösteri yapması planlanırken, TAI, statik alanda sergileyeceği ANKA-S, HÜRKUŞ ve T625 helikopteri ile Dubai’de fırtına estirecek. Fuarın ilk günü TAI Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, TAI şalesinde, T129 ATAK Helikopteri’nin gösteri uçuşu münasebetiyle düzenlenecek resepsiyonda misafirleriyle bir araya gelecek.

Tayland Savunma ve Güvenlik fuarına ise ANKA, HÜRKUŞ, Milli Muharip Uçak ve ATAK maketleriyle katılım gösterecek olan TAI, savunma ve havacılık sektöründe hızla büyüyen Asya pazarında da adından söz ettirecek.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.