Geçtiğimiz günlerde Viyana Havalimanı’nda Türk yolculara yapılan çirkin muamelenin bir benzeri bu kez dün Münih Havalimanında yapılınca Türkiye’den yanıt gecikmedi.

Avusturya’ya uygulanan mütekabiliyet bu sefer Almanya’ya uygulandı

Alman polisi, Münih Havalimanı’na İstanbul’a giden Türk yolcuları, özel eğitimli köpeklerle aramaya başlamıştı.Herhangi bir açıklama yapmayan polisin, aramayı tacize dönüştürdüğü görülürken, skandalı bir vatandaşın cep telefonu kamerasıyla yaptığı kayıt ortaya çıkarmıştı.

Bu kapsamda, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Terminali’nde yapılan uygulama kapsamında tarifeli uçakla Türkiye’ye gelen bazı yolcuların valizleri, narkotik köpeğiyle arandı.

Bu akşam tarifeli uçakla Almanya’nın Bremen kentinden saat 22.00 sıralarında İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelen yolcular, pasaport kontrollerinin ardından valizlerini almak üzere bantların olduğu alana geldi. Burada uygulama yapan  gümrük ve polis ekipleri, valizlerini alan bazı Alman yolcuları durdurdu.Uygulama kapsamında söz konusu valizler narkotik köpekleri tarafından tek tek kontrol edildi.Herhangi bir bulgunun tespit edilmediği yolcular, daha sonra gümrüklü alandan geçerek, İstanbul’a giriş yaptılar.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.