Aydın Ticaret Odası (AYTO) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken; Bahreyn ziyaretinde Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye, Hindistan ziyaretinde de Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a AYTO tarafından hazırlanan Çıldır Raporunu sundu.

Başkan Ülken geçtiğimiz hafta önce 1-2 Kasım 2016 tarihlerinde Bahreyn’de Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci himayelerinde TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında düzenlenen TOBB – Körfez İşbirliği Konseyi 2’nci İş ve Yatırım Forumu’na katıldı. Daha sonra, 3-5 Kasım 2016 tarihlerinde Hindistan’da düzenlenen Türkiye – Hindistan İş Forumu’nda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni temsilen yer aldı.

Hindistan ve Bahreyn’e yapılan resmi ziyaretleri Aydın için fırsata dönüştüren Başkan Ülken, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a Aydın’ın Çıldır Havaalanı’nın yolcu taşımacılığına açılması talebini iletti. AYTO tarafından Şubat – 2016’da hazırlanan Aydın Çıldır Havaalanı Raporu hakkında detaylı bilgi verdi.

aydin-cildir1cefbc592e0

Yılmadan Usanmadan İstemeye Devam Edeceğiz

Aydın Çıldır Havaalanı Raporunun Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan tarafından ilgi ile karşılandığını ifade eden Başkan Ülken, “Aydın Ticaret Odası olarak Aydın için her fırsatta ve koşulda yılmadan, usanmadan istemeye devam edeceğiz. Bahreyn ve Hindistan’a yaptığımız ziyaretlerde her iki Bakanımız tarafından ilgi ile karşılandı, en kısa zamanda ilgileneceklerini ifade ettiler. Sn. Bakanımız Bülent Tüfekçi’ye ve Lütfi Elvan’a şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

aydin-cildir249a9029c34

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.