Bafra Belediyesi’nin teşvik, destek ve öncülüğünde balon turizmi faaliyetlerinin başlaması için yapılan çalışmalarda tamamlandı.

Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici balon uçuşları hakkında incelemelerde bulunmak üzere Bafra’ya geldi. Belediye Başkanı Zihni Şahin ile birlikte Yağmurca, Kuşcular, İkiztepe mahallerinde ki alanlarda incelemeler yaptı.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin konu hakkında şunları söyledi: “Sivil Havacılık Genel Müdür yardımcımız Bahri Kesici Bey’e bu ziyareti ve destekleri için teşekkür ediyorum. Bafra’mızda turizm çeşitliliğini artırmak noktasında çalışmalar yapıyoruz. Bu amaçla Balon gezileri ve Yamaç Paraşütü alanlarında oldukça mesafe aldık. Bafra’mız bölgemizin ve ülkemizin gündemine bu olumlu yönüyle girmiştir. Ayrıca bu iki alanda alt yapı ve tesisleşme çalışmaları da devam ediyor.

Balon gezileri ve yamaç paraşütünden ilçemizin tanıtımı dışında ekonomik olarak girdide elde etmek istiyoruz. Turizmde ki hedeflerimizden biride ekonomik canlılık kazanmaktır.  Balon gezileri için her türlü yasal izinler alındı ve yarın test uçuşu saat sabah 06.00’da Şevket Aşçı Turizm Fakültesi mevkiinde yapılacaktır. Balon gezileri ile ilgili gerekli duyuru ve tanıtımlar yapılmaktadır. Balon turları sabahın çok erken saatlerinde başlamaktadır.  İlçemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.