Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3. havalimanının açılmasının ardından Atatürk Havalimanı terminallerinin fuar alanı olarak hizmet vereceğini açıkladı.

Bakan Arslan, CNN Türk’te konuk olduğu Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında Atatürk Havalimanı’nın geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve havalimanı arazisinin yapılaşmaya açılmaması konusunda cumhurbaşkanı ve başbakanın kesin talimatları olduğunu söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3. havalimanının hizmete girmesinin ardından Atatürk Havalimanı’nın fuar alanı olarak değerlendirileceğini açıkladı.

CNN Türk’te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında konuşan Arslan, “Çok sayıda terminalimiz var orada. Bunların fuar merkezi olarak kullanılmasını sağlayacağız. Şehirlerin ekonomilerini fuarlar ayakta tutar.” dedi.

Arslan, Atatürk Havaliman’ının yapılaşmaya açılmaması konusunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın kesin talimatları olduğunu söyledi.

Söz konusu alanın şehre nefes aldıracak bir park olarak yeniden düzenleneceğini ifade eden Arslan, küçük uçaklar ve eğitim uçaklarının ise pistleri kullanmaya devam edeceğini belirtti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.