Sabiha Gökçen Havalimanı’nda taşımacılık yapan Akmis Seyahat çalışanlarına korsan şirket çalışanlarınca bıçakla saldırı düzenlendi

Sabiha Gökçen Havaliamanı’nda tek yetkili ulaşım firması olan Akmis Seyahat firması çalışanlarına, havalimanı içerisinde korsan taşımacılık yapan firma personelleri tarafından saldırı gerçekleştirildi.

Gece yarısı yaşanan hadisede, korsan taşımacılık yapan firmaları sürekli uyararak Sabiha Gökçen Havalimanı’nda resmi taşıma firması olduğunu savunan Akmis Seyahat personeline eli sopalı ve bıçaklı korsan firma çalışanları tarafından saldırı gerçekleştirildi. Mavi Kocaeli’de yer alan habere göre Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar önünde yaşanan olayda çok sayıda Akmis Seyahat personeli yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Yaralı Akmis Seyahat çalışanları da hastanelere sevk edildi.

AKMİS SEYAHAT’TEN AÇIKLAMA GELDİ

Akmis Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Karaalp, yaşanan hadise ile ilgili açıklama yaparak, gece yarısı korsan taşımacılık yapan firmaların maganda personelleri tarafından personellerimize fiili saldırı gerçekleştirilmiştir. Yaşanan hadisede çok sayıda personelimiz yaralanmıştır. Biz Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yasal taşıma firmasıyız. Daha önce korsan taşımacılık yapan firmaları ulaştırma bakanlığına şikayet ettik. Fakat her koşulda kolluk kuvvetlerinin korsan firmaları havaalanı dışına çıkarmasına rağmen bir şekilde faaliyetlerini korsan bir biçimde sürdürmüşlerdir. Biz mağdur olan tüm personelimize geçmiş olsun diliyoruz ve süreci takip ediyoruz. Emniyet ekiplerimizden tek talebimiz bu korsan taşımacılık faaliyeti yürüten firmalara karşı önlemlerini sıkılaştırmalarıdır” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.