Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Tokat Havalimanı’nın altyapı işlerinin tamamını bitirdik. Yıl sonu itibarıyla da dört başı mamur Tokat Havalimanı’nı hizmete alma doğrultusunda hummalı bir çalışma var” dedi.

Karaismailoğlu, yeni Tokat Havalimanı inşaatı incelemesinin ardından yaptığı açıklamada, İstanbul’da Özdemir Bayraktar’ın cenaze namazına katıldığını belirterek, Bayraktar’a Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Havacılık alanında yapacakları katkılarla onun izinden gideceklerini dile getiren Karaismailoğlu, “Tokat’ta bir dizi incelemelerde bulunacağız. Bakanlık olarak Türkiye’nin her bir köşesinde çok önemli, kıymetli işlerimiz var. Hayatın, yaşamın olduğu her bölgede varız, her noktada varız. Bütün amacımız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yaşam kalitesini iyileştirmek, onların yaşamına konfor katmak, ulaşım ihtiyaçlarını gidermek” sözlerini kullandı.

“Havalimanı terminalimiz de 16 bin metrekare büyüklüğünde”

Karaismailoğlu, Tokat Havalimanı’nın hizmete girmesine sayılı günler kaldığını dile getirerek, “Altyapı işlerinin tamamını bitirdik. 60 metre genişliğinde 2 bin 700 metre uzunluğunda bir piste sahip. Bütün uçaklar inebilecek bir havalimanı pistine sahip oldu. Havalimanı terminalimiz de 16 bin metrekare büyüklüğünde. Yıl sonu itibarıyla da dört başı mamur Tokat Havalimanı’nı hizmete alma doğrultusunda hummalı bir çalışma var. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bütün ülkemizde biliyorsunuz hava yollarını halkın yolları yaptık. 26 olan havalimanını 56’ya çıkardık. Devam eden havalimanlarımızla birlikte havalimanı sayımızı 61’e çıkartacağız 2023 yılına kadar” diye konuştu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.