British Airways’in, çalışma politikasına “hibrit” bir yaklaşım uygulamayı planladığı için, Londra’daki genel merkez binasını satmayı planlıyor.

Londra’daki Heathrow Havalimanı (LHR) yakınlarındaki Waterside olarak da bilinen genel merkez binasını satarak personelin COVID sonrası dönemde evden çalışmayı sürdürmesine  izin verecek, böylelikle esnek bir çalışma olanağı sağlanabilecek. Bu da pandemiden sonra havayolunun muhtemelen daha az ofis alanına ihtiyaç duyacağı anlamına geliyor.

Norveçli mimar Niels A. Torp tarafından tasarlanan Waterside’ın maliyeti, 1998 yılında inşa edildiğinde 279 milyon dolardı. Bina, British Airways’in faaliyet gösterdiği her kıtayı temsil eden altı farklı alandan oluşuyor. 

Bloomberg tarafından elde etiği dahili bir e-postaya göre havayolu şirketi, binanın satışının şirket için yararlı olup olmayacağını değerlendirmek üzere bir emlak danışman şirketi ile anlaştı. 

Hava yolu, kriz sırasında ayakta kalabilmek için maliyetlerini düşürmek için çoktan önlemler aldı. Havayolu 10.000’den fazla çalışanını işten çıkardı, geniş gövdeli onlarca uçağını planlanandan daha erken emekli etti ve hatta daha önce salonlarında asılı duran ünlü sanat eserlerini bile sattı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.