British Airways pilotlarının maaş artışı ve hak iyileştirmeleri konusundaki talepleri nedeniyle iki günlük grevi başladı.

1,700 uçuşu iptal eden British Airways on binlerce yolcuya havalimanına gitmeyin mesajı gönderdi.

Biritish Airways pilotlarının bağlı bulunduğu sendika olan BALPA sözcüsü, maliyet kesintilerinin yol açtığı olayların marka değerini de kesintiye uğratarak zarar verdiğini söyledi.

Hem BALPA hem de British Airways yönetimi görüşmelerin devam edeceğini söylese de henüz ortada bir takvim bulunmuyor. Ancak 27 Eylül’de gerçekleştirilmesi planlanan bir grev daha duyurulmuş vaziyette.

BALPA Genel Sekreteri Brian Strutton konuya ilişkin açıklamasında şimdi tekrar tartışma masasına dönme ve ciddi teklifleri bir araya getirerek sonuca ulaşma zamanı dedi. İngiliz BBC’ye açıklamada bulunan Strutton, British Airways’in kamuoyuna yaptığı açıklamalarda görüşmeye hazır olduğunu söylemesine rağmen kapılar kapandığı zaman bundan vazgeçildiğini söyledi.

Strutton, pilotların British Airways’e olan güvenini kaybettiğini maliyetin azaltılması için yapılan kesintilerin sadece maliyetleri değil şirketin marka değerini de düşürdüğünü, şirketin hem müşterilerin hem de çalışanların cebindeki son kuruşa kadar almaya çalıştığı izlenimi verildiğini ifade etti.

Dört bin pilotun katıldığı British Airways grevinin günlük maliyetinin 40 milyon Sterlin (Yaklaşık 283 milyon Türk Lirası) olduğu açıklandı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.