İngiliz tatil hava yolu Jet2’ya ait Glasgow-Tenerife uçuşu uçakta çay için sıcak su olmaması nedeniyle Manchester’a zorunlu iniş gerçekleştirdi.

LS155 sefer sayılı Glasgow-Tenerife uçuşunu gerçekleştirmek üzere havalanan Jet2 hava yollarına ait uçak sıcak su sistemindeki bir arıza nedeniyle Manchester’a inmek zorunda kaldı. İrlanda üzerindeyken tesisat probleminin tespit edildiği uçak Manchester Havalimanı’na yöneldi. Kalkışın ardından bir saatten az süre geçmişken Manchester Havalimanı’na inmek zorunda kalan yolcular burada bir başka uçağa transfer edildi.

Jet2 hava yolları sözcüsünün yaptığı açıklamada “Uçaktaki su sisteminde bir sorun yaşandı. Bu yüzden uçakta sıcakta çay ve kahve için sıcak su bulunmuyordu.” denildi. Uçağın güvenli şekilde Manchester’a indiği belirtilirken yolcuların kısa bir kontrolün ardından ikinci bir uçağa aktarıldığı belirtildi.

Uçakta yer alan birçok yolcu tatil yolunda yaşadıkları olay ve gecikme nedeniyle sosyal medya üzerinden hava yolunu hedef alan paylaşımlarda bulundu.

Kaynak: www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.