Anadolu Jet, 23 Ekim tarihinden sonraki Cengiz Topel uçuşlarını uzattı ve bir de kampanya yaptı.

Buna göre 5 Ekim 2015 ile 10 Ocak 2016 tarihleri arasındaki uçuşlar için, 4 Eylül ile 20 Eylül arasında bilet alan vatandaşlar, 41 TL’ye uçma fırsatını yakalayacak. Kampanya 20 Eylül tarihinden sonra sona erecek.

IŞIK DUYURDU

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 41 TL kampanyasını Twitter hesabından, “Kocaeli-Trabzon uçuşlarında 41 TL’ye kış tarifesi 5 Ekim’de başlıyor. Kocaelimize ve bölgemize hayırlı olsun” diye duyurdu.

UÇUŞLAR 3’E DÜŞÜYOR

Öte yandan Anadolu Jet’in 18 Ekim tarihine kadar haftada 5 gün olan Kocaeli-Trabzon karşılıklı uçuşları, 19-25 Ekim tarihleri arasında haftada 4 güne düşecek. 25 Ekim tarihinden sonra ise uçuşlar haftada 3 güne düşecek. Bilindiği gibi Kocaeli-Trabzon karşılıklı uçak seferleri yaz döneminde adeta en işlek dönemini yaşamıştı. Haftanın 5 günü hizmet veren Anadolu Jet’in uçuşları neden haftada 5’den 3’e düşüreceği ise henüz bilinmiyor. Buna göre 25 Ekim tarihinden sonra uçuşlar sadece Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi günleri olacak.

UÇUŞ SAATLERİ DEĞİŞMEYECEK

Kocaelili vatandaşlara özel 41 TL kampanyası düzenleyen Anadolu Jet’te uçuş saatlerinde bir değişiklik olmayacak. Önceden olduğu gibi uçuşlar yine Kocaeli’den Trabzon’a 09:40’da, Trabzon’dan Kocaeli’ye ise 07:30’da olacak.

UÇUŞ SAYILARI ARTACAK

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bugün AKP Kocaeli İl Binası’na giderek 1 Kasım’da yapılacak olan erken seçimde 26. dönem milletvekili olmak için başvurdu. Başvurusunda konuşma yapan Bakan Işık, yine seçim öncesi vaatlerde bulunarak Cengiz Topel Havalimanı ile ilgili açıklama yaptı. Işık, “5 Ekim’den sonra 41 liradan başlayan Trabzon uçuşları ile çalışmalar devam edecek. Yeni uçuşlar ve çalışmalar olacak. Anadolu Jet’in genel müdürü ile bakanlıkta görüştüm. Artık Cengiz Topel uçuş yok haberleri ile anılmayacak. 2016 yılı içerisinde uçuş sayıları artacak” şeklinde açıklamalarda bulundu.

UÇMAYABİLİRİZ DEMİŞTİ

Bilindiği üzere Anadolu Jet Genel Müdürü İbrahim Doğan, 23 Ekim’den sonra uçuş planı yapılmamasıyla ilgili olarak geçtiğimiz hafta açıklama yapmıştı. Doğan, gazetemize yaptığı açıklamada, “Uçuşları kapattık, çünkü planlamalarımızı henüz bitiremedik. Sektördeki belirsizlikler şimdilik önümüzü görmemizi engelliyor. Sabiha Gökçen’in durumu da Cengiz Topel için belirleyici. Eğer oradaki tadilatlar tamamlanır ve Sabiha Gökçen’in kapasitesi artarsa, Cengiz Topel’den uçmayabiliriz” demişti.

AKAR’DAN ELEŞTİRİ

CHP’li Akar, sosyal medya hesabından, “Cengiz Topel ile ilgili yeni bir müjde daha yine seçim öncesi aldık” diyerek Işık’a gönderme yaptı. Akar, sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki hesabından şunları yazdı; “2011 yılında ilk açılışını yapan Cengiz Topel Havaalanı için yeni bir müjde daha yine seçimler öncesi aldık, 23 Ekim de seferlerin durdurulacağının açıklanmasının ardından seferlerin durdurulmayacağı ve devam edeceği müjdelenmiş. Artık seçim öncesinde 5. kez şaşalı bir açılışla bunun kutlanması ve tüm Kocaeli halkının bu açılışa davet edilmesini Fikri Işık’ın organize ederek ihmal etmeyeceğini düşünüyorum.Böyle bir davet bana da yapılırsa tüm programlarımı iptal ederek mutlaka katılırım!!!” dedi. (Bizim Kocaeli)

Facebook ile Yorum Yapın

2 YORUMLAR

  1. sabiha gökeçen ve pegasusun büyük baskısı var. cengiz topelden sefer düzenlenmesini istemiyorlar. ilerideki rakibini şimdiden egale etme çabası.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.