Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadi Dvorkoviç, charter seferlerinin başlatılması için Türkiye’nin turistlerin güvenliğini garanti etmesi yeterli olacağını açıkladı.

Türkiye’ye charter seferlerinin başlatılması için Rusya Ulaştırma Bakanlığı’ndan teklif beklediklerini ifade eden Dvorkoviç, hazırlıkların devam ettiğini söyledi. Dvorkoviç, “Belki yarın yada sonraki gün Bakanlık’tan bazı teklifler gelir. Türkiye’de şu an tatil sezonu, işi uzatmak olmaz.” dedi.

Henüz bir karar verilmediğini hatırlatan Dvorkoviç, konunun incelenmesi ve teklif sunulması için Başbakan Dmitri Medvedev’in bir talimatının olduğunu dile getirdi. Dvorkoviç, “Büyük ihtimal Türk meslektaşlarımızdan en azından turistlerimizin güvenliğini garanti edeceklerine dair teminat haberini bekleyeceğiz. Tabi bu dünyada garanti olan hiçbir şey yok, ama onlar en azından böyle bir garanti sunmalı. Bu, charter seferlerin başlaması için yeterli olacaktır.” diye konuştu.

Öte yadan Rusya Ulaştırma Bakanlığı, charter seferlerinin başlatılması ile ilgili teklif hazırlığının devam ettiğini açıkladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özür mesajı ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesinin ardından Medvedev, charter seferlerinin başlatılması için teklif sunulması talimatını vermişti.(haberrus.com)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.