Atatürk Havalimanı saldırısı ve 15 Temmuz darbe girişimi mağdurları arasında yer alan tatil gurbetçiler aksayan hava yolu seferleri sonrasında haklarını arıyorlar.

Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısı ve 15 Temmuz’daki darbe girişimi Türkiye’de tatile giden çok sayıda gurbetçinin mağdur olmasına neden oldu. Çeşitli danışmanlık şirketlerinden yardım alan gurbetçiler haklarını aramaya çalışıyorlar

15 Temmuz’daki darbe girişimi Türkiye’ye tatile giden gurbetçiler için de hayatı son derece kötü bir şekilde etkiledi. Kapatılan havaalanları ve iptal edilen uçuşlar nedeniyle binlerce kişi mağdur oldu. Danimarka’da yaşayan gurbetçiler danışmanlık şirketleri üzerinden haklarını savunmaya çalışıyor.

Uçuşunuz İptal Olursa Ne Yapmalısınız?

Danimarka’da kurulan bir danışmanlık şirketinden mağdur gurbetçiler için yapılan açıklamada, ‘‘Uçuşu iptal edilen ya da uzun rötar nedeniyle mağdur olan yolcularımız stres yapmasın. Kanunların onlara tanıdığı birçok hak var. Bizler haklarını almaları için yardımcı oluyoruz.’’ denildi.

Yolcuların iptaller ya da uzun süreli rotarlerde her zaman yeni bilet hakkı olduğunu belirtilirken, ‘‘Mağduriyet havayolu şirketinden kaynaklanıyorsa yolcuların bilet iadesinin yanında ayrıca 400 Euro tazminat hakları var. Elbette bu süre içerisinde yaptıkları masrafları da alabilirler’’ denildi.

Mutlakada Faturaları Saklayın
Ardarda meydana gelen olaylar sonrasında bir çok mağdurun kullandığı şirketten yapılan açıklamada, ‘‘Yolcuların haklarını alabilmek için hava yolu şirketleri ile mücadele ediyoruz. Dava açıyor ve müşterilerimizin haklarını savunuyoruz. Şu ana kadar çok sayıda davayı kazandık. Halen devam eden davalarımız var.’’ denildi. Mağdur yolculara mağdur oldukları süre boyunca yaptıkları harcamaların faturalarını mutlaka saklamaları tavsiyesinde bulundu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.