İngiltere’nin Manchester United   takımıyla UEFA  Avrupa Liginde  karşılacak olan Fenerbahçe’nin kafilesini taşıyan uçağın  öğle saatlerinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye acil iniş yapmasından  sonra, Borajet’in Türkiye saatiyle 16.14’de sularında İstanbul’dan kalkan  TC-YAG kuyruk tescilli EMB-190 tipi yolcu uçağı 17.53’de Budapeşte’ye  iniş gerçekleştirdi.

Fenerbahçe kafilesini götürecek uçağın  kısa bir süre içinde havalanacağını ve  Manchester’e hareket edileceği öğrenildi.

Güncelleme….

Fenerbahçe Kafilesini taşıyan TC-YAG kuyruk tescilli EMB-190 tipi uçak 19.20’da Manchester havalimanına iniş yaptı.

FENERBAHÇE’DEN TEŞEKKÜR MESAJI

Fenerbahçe Kulübü yaşanan gelişmelerle ilgili  bir teşekkür mesajı yayımladı. Mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Bugün 11:00’de gerçekleşen Manchester yolculuğumuz esnasında, kafilemizi taşıyan uçağın kokpit camı çatlamış ve Budapeşte Havalimanı’na güvenli olarak acil iniş gerçekleştirilmiştir.

Kafilemizde endişe verici bir durum bulunmamış, resmi havayolu sponsorumuz Borajet tarafından yönlendirilen yeni bir uçak ile Manchester yolculuğumuz devam etmiştir.

Yaşanan gelişmeler üzerine kafilemizle ve camiamızla geçmiş olsun dileklerini paylaşan başta Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı olmak üzere kulüplerimize hassasiyetleri için teşekkürlerimizi iletir, Budapeşte’de bizlere her konuda yardımcı olan Türkiye Cumhuriyeti Budapeşte Büyükelçimiz Sayın Şakir Fakılı’ya şükranlarımızı sunarız.”

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.