Uluslararası havalimanları işletmecisi Fraport, Yunanistan planlarını açıkladı. Fraport, Yunanistan’da 400 milyon Euro yatırım yapacak.

Geçen yıl Yunanistan’da 14 havalimanının işletmesini alan Fraport şirketi, Ocak ayından itibaren bu havalimanlarında yenilemeler yapılacağını açıkladı.

Fraport Yunanistan’ın ticaret ve iş geliştirme direktörü George Vilos yaptığı açıklamada, 14 havalimanı için 2021 yılına kadar 400 milyon Euro’luk yatırım planladıklarını söyledi.

Fraport en büyük yatırımlarından birini Yunanistan’a yapıyor

Yunan Turizm Konfederasyonu, 15. Turizm ve Geliştirme Konferansı’nda konuşan ve yatırım planlarını detaylandıran George Vilos, “Fraport, en büyük yatırımlarından birini Yunanistan’a yapıyor, 14 Yunan bölgesel havaalanlarında yeni ve modern bir altyapı sağlayacağız” dedi.

Frankfurt merkezli Fraport 14 havaalanlarında iyileştirme ve büyütme yatırımları için 2021 sonuna kadar 400 milyon Euro harcayacak.

Fraport’un Yunanistan’da Yolcu Hedefi 31 Milyon

Daha fazla turist çekmek, havayolu şirketleri ile uçuş frekanslarını artırmak, Yunanistan’da turizm sezonunu uzatacak çalışmalar yapmak gibi amaçları olan Fraport, 14 havaalanındaki yolcu trafiğinin gelecek 10 yılda en az 31 milyona çıkarmayı da hedefliyor.

Frankfurt merkezli Fraport Group, 14 havalimanını 40 yıl, Yunan enerji firması Copelouzos ile ortak yönetecek. Grup ülkede; Selanik, Aktion, Kavala, Hanya Girit, Kefalonya, Kos, Mykonos, Lesvos, Rodos, Samos, Santorini, Skiathos ve Zakynthos limanlarında faal olacak.

Fraport, Türkiye’de de havalimanları işletiyor.

(Turizm Ajansı)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.