Uşaklılar Havalimanlarını istiyor. Bir çok kez başlatılıp sonlandırılan  iç hat seferleriyle yazboz tahtasına dönen havayolu ulaşımı nimetlerinden yararlanmak isteyen Uşaklılar sosyal medyada isteklerini sıraladılar.
Kaderine terk edilen Havalimanı
Kurban Bayramı arifesine kadar tarifeli İstanbul uçuşları yapılan ve % 85 doluluk oranıyla faaliyet gösteren Uşak Havalimanı uçuşlara kapatılınca, Uşaklılar  tam anlamıyla mağduriyet yaşamaya başladı.
ZAFER Havalimanı  çare olamadı
Alternatif olarak faaliyete geçen Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olan Kütahya Zafer Havalimanı da Uşak halkına çare olamadı. Başta Uşak halkı olmak üzere artan Üniversite nüfusu, büyüyen Uşak ekonomisi, Avrupa ve Türkiye Basketbol Liginde mücadele eden Uşaksportif Basketbol takımı da bu sıkıntıyı yaşıyor.
Uşaklılar söz konusu mağduriyetin giderilmesi ve havalimanının tekrar faaliyete başlaması yönündeki beklentilerine Uşak Valiliği, Uşak Belediyesi ve İl Milletvekillerinin de  destek vermesini ve yetkililerden  bu seferlerin kalıcı olması konusunda  çözüm üretmesini bekliyor.
Atlasglobal dönüş yapar mı?

  Öte yandan, bir süre  Uşak – İstanbul seferlerini gerçekleştiren  Atlasglobal havayollarının yeniden sefer başlatabilecekleri  duyumları Uşaklıları heyecanlandırdı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.