Ordu-Giresun Havalimanı’nda planlanan bazı seferler, yoğun sis ve yağış nedeniyle iptal edildi. İptal nedenleri ise daha önce ihalesi gerçekleştirilen, D-VOR sisteminin kurulmaması olarak gösterildi.

İPTALLER SÜREBİLİR

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte dün başlayan ve gece saatlerinde etkisini artıran sis ve yağışlı havanın görüş mesafesini düşürmesi sebebiyle havalimanından İstanbul ve Ankara’ya yapılması planlanan bazı uçuşlar karşılıklı iptal edildi. İptaller nedeniyle bugün Darıca Gençlerbirliği ile karşılaşacak olan Orduspor, uçuşunu Samsun üzerinden gerçekleştirdi. Yoğun sisin devam etmesi nedeniyle havalimanından yapılacak başka seferlerin de iptal edilebileceği öğrenildi.

DÖRT AY SONRA SORUN KALMAYACAK

Havalimanındaki uçuş iptalleri ile ilgili yetkililerden alınan bilgiye göre; iptallerin ana nedeni olarak D-VOR sisteminin kurulmaması olduğu bildirildi. Hava aracının yer istasyonuna göre hangi manyetik radyal üzerinde olduğunu göstermeye yarayan D-VOR sisteminin ihalesinin gerçekleştirildiği belirtildi. D-VOR sisteminin Güney Kore’den sipariş edildiği kurulması içim yaklaşık 4 aya ihtiyaç olduğunu kaydeden yetkililer, sisteminin faaliyete başlamasıyla birlikte olumsuz havalarda da iniş ve kalkışlar daha rahat yapılabileceğini bildirdi

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.