Hakkari Çukurca’dan acı haber geldi, bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada 6 asker şehit oldu. Bölgeye desteğe giden Cobra helikopterinin düşmesi sonucu 2 kara pilot daha şehit oldu, 8 eve ateş düştü.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden sabah saatlerinde yapılan açıklamada 13 Mayıs 2016 Cuma günü saat 04.50 sularında, Hakkâri Çukurca Çığlı Üs Bölgesinde teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında altı vatan evladı şehit olduğu, sekiz kahraman vatan evladımızın ise yaralandığı açıklandı.

Teröristlere müdahale için bölgeye sevk edilen Cobra tipi bir helikopter ise Hakkâri Çukurca bölgesinde saat 05.50 sularında kaza kırıma uğradığı açıklandı. Teknik bir arızadan kaynaklandığı değerlendirilen bu elim kazada helikopter pilotu olan iki kahraman vatan evladının şehit olduğu açıklanırken, kaza ile ilgili inceleme ve araştırma devam ettiği belirtildi.

Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla, bölgeye F-16, taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birlikler sevk edildiği bildirildi. Açıklamada şu ana kadar altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildiği belirtilirken operasyonlara devam edildiği belirtildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.